Zadania

Vyhľadávanie na internete

Pracovný list - vyhľadávanie

Internetová bezpečnosť

Niektoré z aktivít portálov Bezpečne na internete a Zodpovedne.sk:

Príbeh Nekonečný les rozpráva príbeh 9-ročného Michala, ktorý sa učí, ako používať počítač a e-mail. V príbehu sa hovorí okrem iného o tom, čo je internet a čo sa na ňom dá robiť. Zároveň sa žiaci naučia, že internet obsahuje aj zlé veci, pred ktorými by sa mali chrániť.

Príbeh Annin nový priateľ je pokračovaním príbehu Nekonečný les a jeho hlavnou hrdinkou je malá Anna, sesternica Michala. Príbeh pojednáva o verejnej povahe internetu, správaní sa na internete, uverejňovaní obrázkov a autorských právach.

Pri komunikácii na internte často používame smajlíky.

Internetová komunikácia

Na komunikáciu prostredníctvom internetu využívame elektronickú (e-mailovú) schránku. Z nej môžeme posielať listy - texty, obrázky, hudbu a pod. - alebo do nej tieto súbory dostávať. E-mailové schránky najčastejšie máme uložené na serveroch na tento účel určených. My si zaregistrujeme schránku na portáli www.gmail.com a naučíme sa ju využívať. Zasielať e-maily aj prílohy. Ako na to? Pozrite si video:

registrácia e-mailovej schránky

zasielanie e-mailu

Okrem posielania e-mailov ponúka internet aj možnosť priamej komunikácie - rozhovorov. Najjednoduchšou formou je rozhovor písať prostredníctvom okamžitých správ či rôznych diskusných portálov. Túto možnosť ponúka aj naša schránka na www.gmail.com. Zložitejšie vybavenie si vyžaduje rozhovor cez mikrofón a slúchadla. Vtedy sa však aj počujeme. Kto vlastní webkameru, môže uskutočniť cez internet videohovor - zúčastnení sa nielen počujú, ale aj vidia.

Posledná aktualizácia: 13-XII-2014.